Nazan Yiğit

Yaşam Koçu /Uzman Psikolojik Danışman/Eğitim ve Yönetim Danışmanı

1988 yılında ODTÜ “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” bölümünden 1985,1987,1988 yıllarında şeref listesine girerek mezun oldum.

ODTÜ Kadın Çalışmaları'nda master yaptım.

 

Gazi Kamu Yönetimi Yönetim Biliminde 2. Yüksek Lisansımı tamamladım.

 

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi İnsan Kaynakları Yöneticiliği Programı'nı birincilikle bitirdim.

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Kariyer Yönetimi Eğitimi

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Etkin Sunum Teknikleri

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Eğiticinin Eğitimleri

 

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Profesyonel Danış ve Etkin İletişim Teknikleri

 

Coach Academy ve The Institute of Life Coach Training "Coaching Training Coach Academy" Eğiticinin Eğitimi ACSTH Certificate of Competence eğitimiyle "Uluslararası" Koçluk düzeyinde son dereceyi aldım.


Özel BJK Okullarındaki Toplam Kalite Yönetimi çalışmalarında Kurum Temsilcisi olarak derece aldım.

Uzun yıllar İstanbul ve Ankara’daki özel okullarda idarecilik yaptım. İstanbul’da bürokratlara, sanatçılara ve işadamlarına yönelik bireysel yaşam koçluğu çalışmalarında bulundum. Ankara’da da böyle bir merkezin olması gerektiğini düşünerek bir İLK olan Neval Yaşam Koçluğu ve Kişisel Gelişim Merkezi’ni kurdum.

Neval Yaşam Koçlğu ve Kişisel Gelişim Merkezi olarak  Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğün’ce düzenlenen 4500 şoföre yönelik “İletişim Teknikleri” ve “Stres Yönetimi” konusunda İLK eğitim programını vermiş olmaktan , İstanbul Büyükşehir Belediyesi Haller Müdürlüğü Kadıköy ve Bayrampaşa Hallerinde düzenlenen hal çalışanlarına ve esnafa yönelik “Müşteri İlişkileri”, “İletişim”, “Öfke Kontrolü” konularında İLK eğitim programını (2007) sunmuş olmaktan büyük bir keyif aldığımı belirtmeliyim.

Ayrıca Ankara’da ve İstanbul’da birçok belediyede yaptığım eğitim çalışmaları, hem beni hem de belediye çalışanlarını çok mutlu etti.

İstanbul ve Ankara’da siyasetçiler, bürokratlar, üst düzey yöneticiler ve sanatçılar ile yaptığım bireysel yaşam koçluğu çerçevesinde onlara kattığım değerler ve onların bana verdiği değer “iyiki bu mesleği yapıyorum” dedirtti. ( Ara sıra “KOÇUM BENİM” demelerine rağmen J)

Yaptığım bireysel danışmalarda aldığım geri bildirimlerin hep olumlu olması ve danışanlarımın yaşamında istedikleri yönde değişimlerin gerçekleşmesi sonucunda bana şaka ile karışık yöneltilen “SİZ SİHİRBAZ MISINIZ?” sorusunun yanıtını veriyorum:

BEN SİHİRBAZ DEĞİLİM!

Ben sadece hayatınızdaki “i” ve “e” harflerinin yerini değiştirerek size “yine mi” yerine “yeniden” dedirtebilirim.

Bana göre koçluk istediğiniz hedeflere ulaşmanız sürecinde sizin yanınızda olan profesyonel dosttur.